Omlouvám se, ale nějak blbe internet, a tak se mi vůbec nechtějí některé stránky načítat :(

Září 2014

Zvykání si

19. září 2014 v 9:12 | Bitxia |  Deníček
Ahoj, ahoj ahoj,
(zase článek jenom do deníčku, ale zatím to je pro mě dost nové na to, abych na nic jiného neměla pořádně náladu)
Pořád jsem na koleji a ještě čekám na poslední přednášku/cvičení, která je ve výsledku seminářem. Ale bez ní se horkotěžko udělá nejtěžší zkouška (u té je asi 50% úspěšnost...) Takže čekám.

Týden tady uběhl jako voda a musím říct, že se mi to tady strašně líbí. Na první pohled spolužáci vypadali kdovíjak, ale když je vidím teď, tak to jsou fajn lidi a všichni ochotní. A hlavně je to úplně odlišné od toho, jak to vypadalo na gymplu.

Ale co je tady asi největším problémem je hromadná doprava. Velké město, zastávku se stejným jménem najdete 4x a tak prostě nevíte na kterou máte jít. Takže už jednou jsem se svezla přesně opačným směrem. Naštěstí baba na cviko to přežila a absenci mi nedala.

Měli přednášku z histologie a musím říct, že to bude mazec... Hned co začala, jí nikdo z nás nerozumněl.. Nudný výklad a vy nevíme co si to tam mele.... Takže jsem se strašně zhrozila :D A hned si byla půjčit knížku v knihovně.

Ta knihovna je taky podivná. Příjde mi to jako by to nemělo vůbec žádný systém. Každý obor je jinde a podivně dělený a tak... Tak mám doma (na koleji) jednu a tu co jsem chtěla si můžu chodit číst tam... a v zemseké ji mají úplně stejně, ke čtení tam, ale na půjčení už není... Takže si ji budu muset někde rezervovat :D

Jinak moc nevím s čím se podělit. Takže se mějte krásně a já se brzičko zase ozvu :)

Bitxia

Ahojte

15. září 2014 v 18:57 | Bitxia
.. zdravím z univerzitní koleje :) Původně jsem si myslela, že to bude hrůza, ale ten pokoj tak špatnej rozhodně není :) spíš jde asi o to, co si na ní člověk přiveze :) takový barevný povlečení to hnedka rozzáří :) zatím furt přemýšlím co chybí, jestli to chybí akutně nebo ne a tak :D

Dnes už jsem měla první přednášky.. tak uvidíme jak to půjde :) ale zatím mě to i bavilo a teď mám takovou tu zvídavou náladu si o tom něco víc přečíst :D... tak se na to musím vrhnout co nejdřív ať mě to nepřejde :)

A sprchy - pozor - jsou oddělené huhůůů :D

Jinak si někdy připadám tak trošku zmateně v novým městě.. najít autobus, učebnu a tak, ale zatím to zvvládám.. zítra jenom vstávat na 8 bude asi něco :D

No teď jdu zjistit zda něco nepotřebuju :) takže se mějte krásně :)

Balení

12. září 2014 v 12:21 | Bitxia |  Deníček
Ahojte :)
právě teď tu doma sedím a bloumám, co všechno si potřebuju sbalit, aby na nic nezapomněla. Myslím, že ta kolej mě zabije. Nemohli jsme si kolej ani pořádně vybrat (všechno bylo tak rozebraný, že na výběr byly 3 koleje a pak vždycky jedno lůžko v naprosto plným pokoji..). Ale aspoň, že tam budu s kamarádkou :) Musím to zvládknou už dneska, protože zítra už tam musím být. Zkontroluju si, co potřebuju dokoupit a tak :)

Vlastně se strašně bojím koleje. Doufám, že nebudou společný sprchy. Doufám, že jestli budou společný sprchy, že tam budou aspoň závěsy... Doufám, že tam denně nebude nějaká párty, ale na druhou stranu doufám, že aspoň nějakou zažiju :D Doufám, že onen sdílený záchod s vedlejším pokojem nebudeme mít s nějakejma klukama smraďochama, po kterých bych na záchod chodit nechtěla...a že najdu zastávku brzo a tak....

A hlavně mám bobky z tý školy... nevím co od toho čekat... Od pondělí do pátku tam trčet, čtvrtek a pátek jenom jeda hodiny... A snad to nebude tak těžký, jak všichni říkaj :D

No nic držte mi palce :)

Jak bylo v Anglii

10. září 2014 v 12:54 | Bitxia |  Deníček
Byli jsme v Bristolu. To je jedno z větších anglických měst na jihozápadě s malým letištěm (to má výhodu - nemusíte nikde dlouho čekat :D) a vlastním přístavem.

Bydleli jsme přímo na náměstí (jednom.. jméno si opravdu nepamatuju :D), kde byla obrovská koule, domácí říkali, že to je kosmická loď, ale bylo to planetárium. Vedle měli k tomu "ukazovátko". Přišli jste k tomu a naťukali si kosmický objekt, ono se to otočilo za oním předmětem a mělo to napsanou vzdálenost k objektu. Taky zde měli vodní atrakce pro děti. Bazénky a takové ty "vodopády", jak voda po něčem jenom teče. A aby se u toho rodiče nenudili, tak tu měli lehátka a k tomu obrovskou televizi.

Takovou bristolskou dominantou je Superior bridge. Starý a strašně vysoký. A poblíž něj se nachází hvězdárna teda vlastně observatoř. A další dominantou, je překrásná gotická katedrála.

Ve městě mají hromadu parků, kde je prostě příjemné si sednout a kochat se. Zároveň mají místa doplněná o ty atrakce pro děti, které nejsou jenom na jednom místě. Pomalu na každých 200 metrech v centru můžete najít informační bod. A snad všechny památky mají vstup dobrovolný J.

Poblíž Bristolu je moře, takže jsme se na něj byli taky podívat. Jede se tak 20 minutek vlakem na Weston-super-mare. Obrovské písečné pláže, kde fouká vítr vhodný pro plachtění. Voda není zrovna teplá, asi nějakých 15°C, ale za to si to vyzkoušet to stojí. A naproti přes zátoku je už vidět Cardiff.
Do něj se dá lodí, ale my jsme jeli jiný den z Bristolu vlakem. Cesta trvá asi tak 50 minut. Hned u nádraží se nachází Cardiff Castle, zvenku vypadá krásně J (uvnitř údajně není nic k vidění a lidi byli znechuceni už jenom tím, že si ani do vnitřního parku nemůžou jen tak sednout). Odtud jsme se vydali zpět a hledali nějaké knihkupectví - víte, snažíme se sbírat Malého prince v jazycích těch zemí, kde jsme byli a ve velštině ho neměli - mají tam skoro všudé samé arkády. Aspoň tak se to u nich jmenovalo (ne ty oblouky se sloupy) a byly to uličky v přízemí domů, kde byly obchůdky. Odtud jsme se vydali k zálivu. U něj je nový a bývalý parlament a nějaké kulturní centrum. (divadlo nebo kino…) a odtud jsme se přívozem dali zpět k hradu. (takové příjemné kolečko J ) Co mě ve Walesu překvapilo je, že tu mají často obchody se suvenýry oproti tomu Bristolu.

Přímo v Bristolu mají starý přístav. Ať jdete kamkoliv, tak vodíte kotvit nějaké lodě, hausbóty a tak. Skoro neustále vidíte nějaké veslaře.

Nevím co dál psát, snad jenom vyjádření k jídlu, ale to si nechám na příště :)

Bristolská ZOO

9. září 2014 v 11:08 | Bitxia |  Deníček
Z celého Bristolu mě ZOO potěšila asi nejvíce. Je menší, ale o to krásnější. Na počtu druhů jim to vůbec neubírá, spíš to mají dobře umístěné, aby se člověk úplně neupajdalU nás snad vždycky musíte strašně moc pajdat a na některá zvířata se ještě vracet, protože jste je záhadným způsobem obešli. Uprostřed měli anglický trávník, kam si lidé chodili posedět a nebo taky poslouchat vyprávění o zvířátek a podívat se na ukázky. Když jsme tam byli my, tak nám byl představený pásovec a jeho výborný čich, lemur, který si chodil po laně a nechtěl seskočit dolů, a papoušek ara, který si lítal nám nad hlavami.

ZOO bylo děláno tak, aby velká většina zvířat byla ukrytá a návštěvníci se tak nemuseli obávat deště. A to vedlo k tomu, že zde měli hromadu zvířat, která jinde k vidění nejsou. ( A zvířata jako žirafy a zebry tu raději ani neměli). Například noční pavilón. (neměli zde jenom netopýry, vlastně je v této části neměli vůbec). Pavilón "domácích" zvířat - krásně postavený dům, ale když se pořádně zadíváte, tak vidíte, že v pračce bydlej myšky a pavouci, za linkou v okně, v knihovně a tak. Samozřejmě, že ta zvířata neběhala volně. Pavilón opic. (ale ne jenom těch obyčejných). Pavilón obojživelníků… Strašně zajímavé mi přišlo místo, kde měli udělané ostrovy ve vodě. Každý ostrov byl obydlen nějakým jiným druhem, zatímco ve vodě bydlely ryby a vodní ptáci. "Motýlium" a taky jenom ptáčky tu měli. Přímo s Lorim mnohobarvým (strašně krásnej) při vstupu jste si mohli asi za 20 pencí koupit nektar, který pijí, pak natáhnout ruku a čekat, až si vám na ní lori sedne a vypije si svůj nektar.

Skoro u každého zvířete měli uděláno něco interaktivního. U opis měli jejich srst, abyste si mohli zkusit jak je heboučká nebo není. A když jste si ji pohladili, tak jste měli vidět ty breberky, co jim tam žijí. U lachtanů jste si mohli vyzkoušet, jak dlouho zadržíte dech. Zkusit si, jak rychle běžíte, rozpětí křídel v porovnání s vámi a to samé s velikostí a tak. Úplně nejlepší z toho pro mě bylo "Víte, jak lev značkuje své teritorium?" Po zmáčknutí čudlíku toho vedle vás "počůrá lví zadek".

Děti se mohli zabavit i na vodních atrakcích a trochu se vyráchat. Přitom si zkoušet zvyšovat a snižovat průtok vody dělat hrát a tak. (To mají i ve Vídni, ale když jsme tam byli, tak jim to nefungovalo skoro :D a nemají tak krásnou výzdobu jako tady) a pak tu pro ně měli (kromě normálního kolotoče) i ty vysoké atrakce s jištěním.

Jo Zoo mají krásnou :)

Zápisky z basketbalových let

4. září 2014 v 14:58 | Bitxia |  Psychologické romány
Jim Carroll jako svou prvotinu napsal svůj (tento) deník v období 60.let. Deník je strhující výpovědí dvanácti až patnáctiletého chlapce, který pochází z pracující vrstvy. Potuluje se po New Yorku a zkouší vše, co se dá. Je jedním z nejlepších basketbalistů ve městě, záleží mu na basketu, ale časem se mění, a to díky drogám, které objevil. Podobně začne opovrhovat i školou. Drogy se mění a dávky jsou větší, a tak i Jim musí přicházet jinak k penězům...

Kniha je strašně zajímavá. Dokáže ve Vám nastínit pomětně dost věcí z NY té doby a ukáže Vám velikou část NY podsvětí. A možná Vás to nadobro odradí se tam podívat, nebo při nejmenší nikdy nechodit v metru na záchod a neprolézat celej park....

Ale co se týče knihy jako celku, tak pro mě nebyla tak skvělá.. Snaha překladatele, o to mluvit jako feťák mě zrovna moc nenadchla, často se setkáte s větou, která nedává smysl a tak... Ale možná právě to nechává knihu autentickou.. kdo ví....

(nějak moc mě nenapadá co ke knize více dodat... není šoatná, ale ani vyoženě dobrá. Ale asi bych jí doporučila všem, už jenom proto, že je o drogách a o proměně člověka jejich vlivem. [ale dala by se zaměnt za jakoukoliv jinou autentickou knihu])

Hodnocení 70%

3.9.

3. září 2014 v 11:18 | Bitxia |  Deníček
Je to tak fajn, kdž emusíte hned 1.září do školy a místo toho si lenošíte a to ke všemu ještě v Anglii. Vlastně nikdy mě to sem nelákalo. Říkala jsem si Briti nojo... Ale teď to vidím úplně jinak. rostě jsem si to tu zamilovala.

Miluju gotiku a všechny ty honosné stavby. A tady? tady mají skoro všechno postaveno v gotice. Není to jako u nás, že b byl obrovský skok mezi gotikou a neogotikou(na kterou se u nás pomalu nedá dívat..). Mají daleko více prvků. (Mám za to, že u nás jediný, kdo gotice rozumněl byl Parléř :D pár dalších taky.... ale ta nejstarší gotika u nás je ta nejhezčí a tu má na svědomí snad jenom on...) Ale tady.. nevidíte rozdíly mezi jednotlivými etapami, změnami architektů a tak.... Navíc i městské domy mají v gotice a fakt nevím jestli to je neogotika nebo ne :D

Lidi tad jsou naprosto kouzelním kdy se Vám stane, že kamkoliv jdete, tak vás každý zdraví, i kdž Vás nezná? Neustále se někdo omlouvá za.. blbosti (že paní jde s kočátkem a zabírá moc místa na chodníku, že holčička jde po schodech moc pomalu....). Jdete a vidíte jak kravaťák sbírá odpadky ze země... Kolikrát za váma přijde číšník se zeptat, jestli vám chutná nebo jídlu něco nechybí...Prostě mě to zaujalo...

Jediným problém je, že jim skoro není rozumnět :D Že mě ve škole nic nenaučili, vím dávno. Ale že nebudu rozumnět skoro vůbec? :D Až když mluví opravdu pomalu, tak člověk rozumí... (abyste to nechápali moc blbě, tak psaný projev mi problémy nedělá... tam je semtam pár slovíček, který odhadnete.. semtam se musím podívat do slovníku, jestli je odhad dobrej, nebo jsem fakt imo... ale ten jejich projev je opravdu těžkej :D) Takž, kdybyste někdo věděl o nějakým seriálu nebo tak, kde mluvěj srozumielně, abch se to mohla poádně naučit, tak prosím napište :)

Mějte se krásně :)
Blogy, které mě zaujaly