Omlouvám se, ale nějak blbe internet, a tak se mi vůbec nechtějí některé stránky načítat :(

Smrt je mým řemeslem

5. června 2014 v 7:59 | Bitxia |  Historické knihy
Kniha, kterou jsem přečetla naposledy je Smrt je mým řemeslem od Merleho.

"Kniha plná zmatených pocitů, krutosti, oddanosti muže, jenž byl NĚMCEM a udělal pro NĚMECKO naprosto vše."

Kniha je o osudech Rudolfa Langa, který se narodil v Německu v roce 1900. Prožil jak první, tak i druhou světovou válku a dostal se výše než pouze vysoko. Jedná se pouze o Merleho přepis zážitků Rudolfa Hoße. A kdo ani teď neví, o čem by měla kniha být, nechť se stydí! (a najde si kdo to byl Rudolf Hoß popř. Hoss)

Snad jedna z mála knih, která nám dává tu možnost nahlédnout přes okraj z té druhé strany. Ta možnost nahlédnout do osudů těch, kteří stáli za největšími zvěrstvi minulého století, je nezapomenutelná. Kniha Vás vtáhne do děje, do psychických pochodů Rudolfa, až si myslíte, že se zbláznil. A když se "vyléčí", přijde další zvrat. A že těch zvratů v jeho životě bylo požehnaně.

Stručně a jasně - kniha je naprosto perfektní. Jak po dějové stránce, tak i po stránce psané. Jediné, co se může vytknout je to, že leč se jedná o knihu se smutným dějem, tak to na Vás nepůsobí tak, jako právě ty knihy z druhé strany.

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LiPo LiPo | Web | 5. června 2014 v 8:14 | Reagovat

Kniha z tvého popisu působí lákavě, možná si ji někdy přečtu. Pohledy z "druhé strany" všeobecně dokážou být zajímavé, je to zase trochu jiným způsobem uchopená historie. Hodně mě zaujal například film "Pád Třetí říše", kde byl příběh vyprávěný z pohledu Hitlerovy osobní sekretářky.

2 bitxia bitxia | Web | 5. června 2014 v 8:24 | Reagovat

[1]: Nám ve škole učitelka doporučovala knihu "Hitlerův ušlechtilý žid" mělo by to být o dobrém lékaři, který léčil jeho otce :) Ještě jsem ji nečetla, ale pořád si na ní hledám čas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Blogy, které mě zaujaly